BK Climbers - kiipeilyä hyvässä seurassa!

BK Climbers on Boulderkeskuksen tiloissa toimiva urheiluseura

BK Climbers (lyhyesti BKC) on Boulderkeskuksen tiloissa toimiva kiipeilyseura. BK Climbers ry. seura on perustettu boulderoinnin eli yhden kiipeilyn alalajin ja sen harrastamisen edellytysten parantamiseksi pääkaupunkiseudulla. BK Climbers on Suomen Kiipeilyliiton jäsenseura vuoden 2014 marraskuusta alkaen.

Seuran sydämen asia on junnukiipeily ja sen edistäminen. Junnuryhmissä kiipeileviä junnuja on joka kevät ja syksy noin 250. Tavoitteellisten junnuryhmien junioreita löytyy myös maajoukkueesta asti. Seuralla on loistavia junnuohjaajia sekä -valmentajia ja heillä on apunaan Nuoren kiipeiljän polku -opus sekä Boulderkeskuksen valmennustiimi.

BK Climbers järjestää myös aikuisille jäsenilleen erilaisia tapahtumia ja mm. yhteiskiipeilyjä sekä saunavuoroja viikottain Boulderkeskuksen halleilla. Jäseneksi saavat liittyä kaikki boulderkiipeilystä kiinnostuneet. Meille on tärkeää, että jokainen voi osallistua seuran toimintaan juuri sellaisena kuin on. Lisäksi seurallemme tärkeitä ovat ympäristöarvot ja lasten liikunnan tukeminen sekä terveyden edistäminen liikunnan kautta.

Jäsenedut

Kiipeilyseuraan liittyminen todella kannattaa, sillä kattava Sporttiturva-vakuutus takaa, että saat laadukasta hoitoa tapaturman sattuessa. Halvempaa vakuutusta kiipeilyyn on vaikeaa saada!

Lue lisää seurastamme ja jäseneduista sekä liity jäseneksi täältä!

Product added to wishlist
Product added to compare.

Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttäjäkokemustasi sivustollamme. Klikkaamalla ”hyväksyn” vahvistat, että hyväksyt evästeidemme käytön.